Home / Społeczeństwo / Kosowskie Centrum Kinematografii zostało członkiem European Film Promotion

Kosowskie Centrum Kinematografii zostało członkiem European Film Promotion

Kosowskie Centrum Kinematografii (QKK) weszło w skład European Film Promotion (EFP), stając się 33 członkiem organizacji.

- To jest bardzo dobra wiadomość dla Kosowa i kinematografii kosowskiej. Nie było jednak łatwo to osiągnąć. (…) Mieliśmy wiele przeszkód, a proces był skomplikowany, zwłaszcza że w tej organizacji znajdują się także państwa, które nie uznały niepodległości Kosowa, w tym także Serbia. Ale najważniejsze, że teraz jesteśmy równymi członkami, a nasz przemysł i nasi filmowcy od tej chwili będą mieć wymierne korzyści – podkreślił przewodniczący QKK, Fatos Berisha.

Także prezes EFP, Christian Juhl Lemche wyraził radość z członkostwa Kosowa

- Mam nadzieję, że działalność EFP pomoże kosowskiemu przemysłowi filmowemu w promowaniu swoich filmów i talentów na arenie międzynarodowej, i jednocześnie oczekuję wkładu QKK w nasza organizację – powiedział Lemche.

European Film Promotion istnieje od 1997 r. i jest najważniejszą europejską organizacją, zajmującą się promowaniem kinematografii europejskiej, szanując przy tym indywidualność i bogactwo kinematografii krajów członkowskich. EFP finansowane jest z programu UE i ma swoją siedzibę w Hamburgu.

 

Źródło: gazetajnk.com, mfa-ks.net

About Maria Reptowska

KOMENTARZE