Home / Bałkany / Czarnogóra / Kotor na liście nieodkrytych miast Europy Wschodniej
Kotor-rtcg.me

Kotor na liście nieodkrytych miast Europy Wschodniej

Kotor znalazł się na liście ośmiu nieodkrytych jeszcze miast Europy Wschodniej, opublikowanej przez CNN Travel. Czarnogórskie miasto nadmorskie to miejsce, gdzie odwiedzającym nie będzie przeszkadzało nic oprócz szumu morskiej wody w kolorze oliwki i skrzypienia zacumowanych, eleganckich jachtów, pisze autor tekstu Rob Crossan. Kotor, jest nietkniętym schronieniem we współczesnym, zabieganym świecie, poinformowano w tekście, dodając jednocześnie, że starówka jest pod ochroną Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury UNESCO. Turystom poleca się hotel Vardar na Starym Mieście oraz Muzeum Morskie z nadzwyczajną kolekcją obrazów dawnych bitew morskich i strojami kapitanów i marynarzy.

CNN oprócz Kotoru poleca, dzięki nieopartemu duchowi hedonizmu, ukraiński port Odessa, a rumuńskie miasto Sybin reklamuje jako niezwykle serdeczne, dzięki lokalnym mieszkańcom. Miłośników dobrego jedzenia Crossan kieruje do polskiego Poznania, a osobom, które chcą poświęcić swój urlop dla zdrowia i ogólnego odpoczynku poleca Karlowe Wary w Czechach. Romantyczne dusze odsyła do Wielkiego Tyrnowa w Bułgarii, relaks na plaży najlepszy jest w Durres w Albanii, a słowackie miasto Koszyce jest według Crossana doskonałym miejscem dla chcących poznać kulturę romską.

Źródło: montenegro.travel, rtcg.me, travel.cnn.com

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE