Home / Patronat / Kurs serbskiego z Srdjanem Papiciem
15392858_573834152803134_941536544871871397_o

Kurs serbskiego z Srdjanem Papiciem

Zapraszamy na wiosenną edycję kursu języka serbskiego!

Już od lutego w Katowicach rozpocznie się kolejna edycja kursu języka serbskiego dla początkujacych. Poprzednie edycje w roku 2016 cieszyły się sporym zainteresowaniem, dlatego już wkrótce otwieramy kolejną grupę dla nowych kursantów. Oferta skierowana jest do osób początkujących, bez znajomości języka serbskiego (wciąż jednak trwa kurs zaawansowany, więc można także dołączyć do już istniejącej grupy).

Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu (90 min.) w dniu roboczym od godz. 18:00. Miejsce: Katowice, ul. Moniuszki. Kurs poprowadzi pan Srdjan Papić, który od ośmu lat pracuje jako lektor języka serbskiego na Uniwersytecie Śląskim i Jagiellońskim.

Planowane rozpoczęcie kursu: 7 luty 2017 r.
Czas trwania: do końca czerwca 2016 r. (z możliwością kontynuacji nauki od jesieni 2017 r. – po przerwie wakacyjnej).
Cena: 150 – 170 zł / miesiąc. Cena obejmuje 4 lekcje miesięczne po 90 min. każda. Cena jest uzależniona od ilości uczestników kursu – im więcej osób, tym niższa cena.

Zgłoszenia do 25 stycznia 2017 r. pod adresem srdanpapic@gmail.com

Miejsce zajęć: Katowice, ul. Moniuszki.
Kurs odbywa się w dniach roboczych: godz. 18:00 – 19:30.
Podręczniki i materiały do nauki są udostępniane przez lektora drogą elektroniczną.

Co o kursie mówią jego uczestnicy?

Na kurs trafiłam razem z mężem. Ja chciałam odświeżyć sobie co nieco oraz poznać różnice między językami chorwackim i serbskim. Mąż natomiast zaczynał od podstaw. W chwili obecnej komunikujemy się bez problemu w języku serbskim. Co tydzień dojeżdżamy z Bielska-Białej i za każdym razem wracamy z poczuciem, że było to bardzo dobrze wykorzystane półtorej godziny. Pan Srđan Papić prowadzi zajęcia w sposób ciekawy, gramatykę wprowadza jakby „przy okazji” a największy nacisk kładzie na konwersację. Dzięki temu nawet początkujący kursanci szybko przełamują barierę i po prostu mówią, ucząc się gramatyki bardzo naturalnie. Polecam kurs wszystkim, którzy chcą się nauczyć nie tylko języka ale także poznać kulturę tego kraju.
Magdalena Dziedziak – absolwentka filologii słowiańskiej na kierunku język chorwacki w biznesie i turystyce

O lekcjach z Srdjanem mogę powiedzieć bardzo dużo, ale na pewno nie to, że były nudne. Okazji do spotkań mieliśmy bardzo wiele, gdyż był moim lektorem przez 2 lata na Filologii Słowiańskiej na UJ-ocie. Zawsze fantastycznie przygotowany do zajęć, zajęcia są różnorodne, interesujące… Dzięki lekcjom z Srdjanem bardzo szybko załapałem j. serbski i zacząłem się nim biegle posługiwać. Między innymi, dzięki temu znalazłem ciekawą, dobrze płatną pracę. Jednym słowem – zdecydowanie polecam!!
Rafał Kądziołka‎

Uważam ze kurs języka serbskiego prowadzony przez pana Srdjana Papića jest niezwykle profesjonalny. Pan Srdjan jest świetnym dydaktykiem, pięknie tłumaczy zawiłości serbskiego, ale przede wszystkim ma niezwykłą cierpliwość do kursantów, którzy uporczywie a nawet złośliwie powtarzają te same błędy. Półtorej godziny mija bardzo szybko i pozostaje żal, że następna lekcja dopiero za tydzień.
Katarzyna Awdziewicz – Rott z zawodu nauczycielka języka polskiego, obecnie zatrudniona w Pracowni Zarządzania Wiedzą jako dyrektor zarządzający, odpowiedzialna za merytoryczna wartość szkoleń oraz za pozyskiwanie funduszy europejskich, współpraca z Wyższą Szkołą Biznesu oraz Uniwersytetem Śląskim.

Szczerze polecam zajęcia z języka serbskiego z panem Srdjanem. Gwarantują one szybki postęp, sprawne zapoznanie się z regułami gramatyki, nawet tymi trudnymi. Dużo ciekawostek z kontekstu historycznego i kulturowego. Poprzez dynamiczną formę dopingują do mówienia. Myślę, że odnajdą się w kursie zarówno osoby całkiem początkujące jak i zaawansowane.
Jarosław Kmieć – student farmacji

KOMENTARZE