Home / Bałkany / Kosowo / Kusari-Lila: Do 2014 r. Kosowo wśród 40 najlepszych państw w rankingu BŚ

Kusari-Lila: Do 2014 r. Kosowo wśród 40 najlepszych państw w rankingu BŚ

Zgodnie z planem rządu, Kosowo do 2014 r. ma się znaleźć w grupie najlepszych 40 krajów w rankingu Doing Business, opracowywanym przez Bank Światowy (BŚ).

Zdaniem wicepremier oraz minister handlu i przemysłu, Mimozy Kusari-Lili, Kosowo jest na dobrej drodze, by znaleźć się wśród najlepszych państw w rankingu BŚ, o czym świadczą liczne reformy, przeprowadzone od ogłoszenia niepodległości w 2008 r. Kusari-Lila uważa, że jednym z największych sukcesów Kosowa w sferze ekonomicznej, jest awans o 28 pozycji w rankingu BŚ w 2012 r.

Natomiast profesor w Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Prisztinie, Gazmend Qorraj podkreślił, że podejmowane reformy w zakresie prowadzenia działalności są szczególnie ważne, ponieważ wpływają na  poprawę środowiska biznesowego w Kosowie, a także przyciągają inwestorów zagranicznych.

Plan rządu zakłada m.in.  intensyfikację akcji promocji inwestycji zagranicznych w Kosowie oraz wprowadzenie zmian w prawie, które mają ułatwić działalność sektora prywatnego, a także zapewnić dalszy  rozwój gospodarczy.

 

Źródło: telegrafi.com, ekonomia-ks.com

About Sylwia Zapalska

KOMENTARZE