Home / Polityka / Kusturica: Gdybym był Rosjaninem, głosowałbym na Putina

Kusturica: Gdybym był Rosjaninem, głosowałbym na Putina

Rosyjska agencja prasowa RIA Novosti cytuje wypowiedź serbskiego reżysera Emira Kusturicy, który na konferencji w Sankt Petersburgu przed dwoma dniami oświadczył, że gdyby był Rosjaninem, głosowałby na Putina. Zaapelował przy tym o „pokojową ewolucję” Rosji i przestrzegł przed niebezpieczeństwem powtórzenia postsowieckiego chaosu.
– Dla każdego Rosjanina, od Władywostoku do Moskwy, lepsza jest stabilna Rosja, niż Rosja, która będzie eksperymentować i grać na emocjach, co może być wyjątkowo destrukcyjne – oświadczył reżyser, chwaląc rosyjskiego premiera.
Nie był to jednak koniec peanów na cześć byłego oficera KGB. Kusturica bowiem przed zebranymi na konferencji rosyjskimi dziennikarzami zeszłoroczne powitanie Putina w Serbii przyrównał do powitania „piłkarza Barcelony”.
Na zakończenie swojego wystąpienia reżyser (notabene syn wysoko postawionego pracownika ministerstwa informacji BiH) zapewnił, że planowany koncert jego zespołu „The No Smoking Orkestra” w Sankt Petersburgu nie powinien być utożsamiany z głosem poparcia dla kandydatury Putina w rosyjskich wyborach prezydenckich 4 marca, podkreślając że wyraża tylko własne „przekonania intelektualne”.

 

Źródło: vesti-online.com

 

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE