Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia 75. w rankingu konkurencyjności turystyki i podróży

Macedonia 75. w rankingu konkurencyjności turystyki i podróży

ohrid - sitel.com.mk

Według najnowszego raportu Światowego Forum Ekonomicznego Macedonia uplasowała się na 75. pozycji w rankingu konkurencyjności turystyki i podróży – o jedną wyżej niż w zeszłym roku. Najlepsze oceny otrzymała w zakresie przepisów prawa turystycznego.

Raport obejmuje 140 krajów i został przygotowany w oparciu o kilka kryteriów, w tym: politykę i prawodawstwo, środowisko i infrastrukturę, bezpieczeństwo, zdrowie i higienę oraz stosunek państwa do turystyki.

Spośród krajów regionu najwyżej uplasowała się Grecja (32 miejsce), Chorwacja (35 miejsce), Słowenia (36 miejsce), Czarnogóra (40 miejsce) i Bułgaria (50 miejsce). Albania znalazła się na 77 miejscu, Bośnia i Hercegowina na 89, a Turcja na 46.

Najbardziej konkurencyjnymi krajami na świecie okazały się Szwajcaria, Niemcy, Austria oraz Hiszpania. Ostatnie pozycje na liście zajęły Burundi, Czad i Haiti.

Źródło: sitel.com.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE