Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Akcja liczenia bezpańskich psów w Skopje
psy_13_11_12_d

Macedonia: Akcja liczenia bezpańskich psów w Skopje

Agencja ds. Żywności i Weterynarii (AXB) zrealizuje akcję liczenia bezpańskich psów na obszarze Skopja. Jej wykonania podejmie się sześciu wolontariuszy pracujących w trzech zespołach. Wolontariusze zostali odpowiednio przeszkoleni, a ich działania będą zgodne z zasadami określonymi przez Światowe Towarzystwo Ochrony Zwierząt. Skopje zostało podzielone na sto rejonów, a liczenie ma być przeprowadzone w dwudziestu czerech z nich.

Wolontariusze będą również zbierać informacje dotyczące płci psów oraz tego, czy dane zwierzę jest bezpańskie, czy znajduje się w przestrzeni publicznej, choć ma właściciela. Będą także rejestrować psy, które już raz zostały złapane i znalazły się w schronisku, a zatem są szczepione. Wolontariusze dokonają też oceny kondycji zwierząt, m.in. pod kątem obecności urazów kończyn i skóry.

Ostatnie liczenie populacji bezpańskich psów na terenie Skopja miało miejsce w 2010 roku. Przeprowadzono również badania opinii publicznej na temat zwierząt domowych i pozbawionych opieki właściciela.

Źródła: dnevnik.mk, tocka.com.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE