Home / Gospodarka / Inwestycje / Macedonia: Akcja sadzenia drzew w Ochrydzie
Ohrid

Macedonia: Akcja sadzenia drzew w Ochrydzie

W ramach projektu „Święto drzewa – zasadź swoją przyszłość” w centrum Ochrydy rozpoczęła się akcja sadzenia stu młodych palm. Ma nią być objęte całe wybrzeże miasta, a konkretne miejsca zostaną ustalone w porozumieniu z samorządem lokalnym.

Jak powiedział Żarko Karadżoski, dyrektor przedsiębiorstwa Macedońskie lasy, które bierze udział w akcji, od wdrożenia projektu mija właśnie pięć lat, po raz pierwszy zaś działania prowadzone są na obszarach miejskich.

- Pierwszy raz w ramach akcji sadzone są także palmy. Najpierw posadzono sto sadzonek nad jeziorem Dojran, potem w Strudze 30 drzew, a teraz w Ochrydzie – dodał Karadżoski.

Akcja prowadzona jest na obszarze całego kraju. W jej ramach ma zostać posadzonych 5 mln nowych drzew, co przyczyni się do upiększenia krajobrazu oraz podniesienia jakości życia.

Burmistrz Ochrydy Nikola Bakraczeski wyraził zadowolenie z powodu sadzenia drzew. Jego zdaniem ożywi to wygląd miasta i stanie się ono atrakcyjne nie tylko dla turystów, lecz także dla jego mieszkańców.

- To dopiero początek. W przyszłości mamy plan częściej realizować tego typu akcje, co przyczyni się do upiększenia miasta, które, mam nadzieję, w ciągu najbliższych kilku lat będzie najlepiej zorganizowanym miastem w kraju – powiedział Bakraczeski.

Źródła: sitel.com.mk, telegraf.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE