Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Będzie można porozumieć się po chińsku

Macedonia: Będzie można porozumieć się po chińsku

kineski - dnevnik

Bezpłatny kurs języka chińskiego zorganizowany przez Urząd Gminy Ilinden, a realizowany przez Centrum Kulturalno-Oświatowe „Ilinden”, stał się prawdziwym hitem.

Lekcje rozpoczęły się w zeszłym tygodniu i wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród młodzieży. Kurs prowadzi Lusi Trajkovska, która pochodzi z Chin, a od 20 lat mieszka i pracuje w Macedonii.

Na pierwsze zajęcia zgłosiło się 70 uczniów w wieku od 12 do 16 lat, którzy pragną nauczyć się języka chińskiego. W trakcie pierwszych lekcji uczestnicy zajęć nauczyli się zaimków osobowych, podstawowych słów powitania oraz nazw najczęściej używanych przedmiotów.

Centrum Kulturalno-Oświatowe „Ilinden” już siódmy rok z rzędu realizuje projekt „Bezpłatne kursy języków obcych” (angielski, niemiecki, włoski i hiszpański), warsztaty muzyczne (gitara), kursy w zakresie sztuki (malarstwo), zajęcia z nowoczesnego baletu, tańców ludowych, śpiewu tradycyjnego, dramatu, jogi oraz unikalny na terenie Republiki Macedonii kurs kreatywnego pisania dla uczniów od IV do IX klasy szkół podstawowych: „Goce Delczev”, „Risto Krle” i Braća Miladinovci”.

Głównym celem realizowanych projektów jest podniesienie jakości procesu kształcenia oraz umożliwienie młodzieży zdobycie nowych edukacyjnych i kulturowych wartości.

Źródło: makfax.com.mk, dnevnik.com.mk

About Beata Bednarczyk

KOMENTARZE