Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: BiMilk wyposaża rolników w komputery

Macedonia: BiMilk wyposaża rolników w komputery

Bitolska mleczarnia BiMilk podaruje swoim głównym podwykonawcom specjalny sprzęt komputerowy, który zostanie zainstalowany w ich firmach w celu umożliwienia bardziej efektywnych metod pracy przy produkcji mleka.  Jeden z dyrektorów BiMilk, Zlatko Najdovski mówi, że jednym z celów strategicznych mleczarni jest współpraca z ekologicznymi rodzinnymi gospodarstwami, które mają zostać głównymi producentami mleka BiMilk.

- Pierwsza faza wprowadzania innowacji jest już za nami, mamy 574 jałówki, a w międzyczasie inwestujemy w wiedzę. W kilku wiodących gospodarstwach zainstalujemy oprogramowanie komputerowe do kontroli kosztów gospodarstwa, w celu osiągnięcia odpowiedniej jakości mleka w sensie chemicznym i mikrobiologicznym – mówi Najdovski.

W BiMilk przewiduje się, że do końca roku mleko będzie spełniało najwyższe światowe normy jakości, co przyczyni się do zwiększenia podaży mleka na macedońskich rynkach zagranicznych.

- Codziennie skupujemy 100 ton mleka, ale to nie zaspokaja naszych potrzeb, ponieważ są za duże. W każdym razie będziemy kontynuować skup krajowego mleka, a każdy rolnik mający większą ilość jałówek dostanie sprzęt i oprogramowanie komputerowe – mówi Najdovski.

 

Źródło: plusinfo.mk, bukvar.mk

About Zofia Dembowska

KOMENTARZE