Home / Bałkany / Grecja / Macedonia: Całkowita blokada ruchu drogowego w kierunku Grecji

Macedonia: Całkowita blokada ruchu drogowego w kierunku Grecji

Całkowita blokada przewozu towarów oraz ruchu samochodów osobowych nastąpiła dziś na przejściach granicznych z Grecją. O szóstej rano rozpoczął się mający potrwać dziesięć dni strajk greckich celników.
Od rana na przejściu granicznym Bogorodica koło Gevgelii nie ma ani samochodów ciężarowych ani osobowych, a granicę przekroczyło tylko kilkudziesięciu obywateli Macedonii, którzy mieli pilny powód odbycia podróży.
Całkowity zastój nastąpił również w transporcie kolejowym. Greckie koleje korespondencyjnie powiadomiły koleje macedońskie o zastoju we wpuszczaniu pociągów w okresie od 18 do 24 października, ze względu na strajk celników.
– Mimo zapowiedzi już dziś został zawrócony pociąg, który wyruszył w kierunku miejscowości Idomeni z dziewiętnastoma wagonami wypełnionymi arkuszami czasopisma „Mak Stil” z pełną dokumentacją przewożonego towaru – powiedział szef stacji kolejowej w Gevgelii, Dragan Mladenovski.
Na peronach kolejowych w Gevgelii nie ma podróżnych, ponieważ od lutego tego roku na życzenie kolei i rządu greckiego zawieszono wszystkie linie pasażerskie.

Tekst: dnevnik.mk, tłum. i red. Zofia Dembowska

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE