Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Choinka noworoczna w Jeziorze Ochrydzkim

Macedonia: Choinka noworoczna w Jeziorze Ochrydzkim

Źródło: dnevnik.com.mk

Ochryda| 25 grudnia 2011 r.

 

Piętnastu nurków z ochrydzkiego Klubu Sportów Podwodnych oraz klubu nurkowego „Amfora”, po raz dziesiąty umieściło choinkę w wodach Jeziora Ochrydzkiego. Choinka, która w Macedonii uchodzi za symbol noworoczny została umieszczona 5 m pod taflą wody, w pobliżu Muzeum na Wodzie, w miejscowości  Gradiszte.
– Ozdobiliśmy choinkę i osadziliśmy ją pod wodą, następnie wypiliśmy szampana i złożyliśmy sobie i wszystkim obywatelom Macedonii życzenia noworoczne – powiedział Milutin Sekulovski, jeden z nurków.

W tym roku osadzenie choinki na dnie jeziora było skierowane szczególniej do młodszych pokoleń, które mają w przyszłości kontynuować tę młodą tradycję. Jeden z nurków, przebrany za Dziadka Mroza, wręczył młodszym uczestnikom prezenty i poczęstował ich bezalkoholowym winem musującym.
Młody nurek Milan Lazaresku, który po raz pierwszy uczestniczył w tym oryginalnym przedsięwzięciu stwierdził, że było to dla niego wspaniałe doświadczenie i z radością będzie uczestniczyć w zdobieniu choinki w kolejnych latach.

– Dzieliliśmy się radością i życzyliśmy sobie beztroskiego i szczęśliwego Nowego Roku – powiedział Lazaresku.

Ta unikalna młoda tradycja zainicjowana przez ochrydzkich nurków jest niewątpliwie jedną z ciekawszych zimowych atrakcji turystycznych Ochrydy.

 

Tekst: novamakedonija, dnevnik.com.mk, tłum. i red. Łukasz Fleischerowicz

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE