Home / Bałkany / Macedonia: Daniel Kajmakoski – nowa gwiazda sceny muzycznej
x factor-8

Macedonia: Daniel Kajmakoski – nowa gwiazda sceny muzycznej

Daniel Kajmakoski urodził się 29 lat temu w Strudze, w Macedonii. Jego rodzice wyemigrowali wraz z nim do Austrii, kiedy był jeszcze małym dzieckiem. Od tamtej pory żyje i pracuje w Wiedniu, ale podkreśla w swoich wypowiedziach swoją miłość do ojczyzny.

Popularność zyskał dzięki udziałowi w serbskiej edycji X-faktor Adria, która rozpoczęła się pod koniec października 2013 roku. Z każdym kolejnym odcinkiem zdobywał serca nowych fanów, zwłaszcza wśród swoich rodaków. Podczas występów w tym programie muzycznym zaśpiewał m.in. „Red” Daniela Merriweather, „Sex on fire” Kings of Leon, „Stay” Hurts, „Wake me up” Avicii oraz dwie piosenki najsłynniejszego muzyka macedońskiego, Toszego Proeskiego, „The hardest thing” i „Cija si”. W marcu 2014 roku odbył się finał X-faktora i Daniel Kajmakoski zajął pierwsze miejsce.

Ze swoich dotychczasowych sukcesów wymienia, że jest autorem muzyki do utworu „Vise se ne vracas” Karoliny Goceva. Śpiewał od dzieciństwa, ale przed programem X-faktor nie nagrał żadnego albumu ani singla. O swoim darze powiedział: „Śpiewa się dla ludzi. Bóg dał talent po to, by się nim dzielić z innymi”.

Wczoraj, 29.03.2014 roku, Daniel Kajmakoski przyleciał do Skopje. Całe lotnisko im. Aleksandra Wielkiego było wypełnione jego fanami, którzy czekali na niego z kwiatami, misiami i innymi prezentami. Piosenkarz nie krył łez szczęścia i wraz ze zgromadzoną publiką zaśpiewał piosenkę, która zapewniła mu dostanie się do programu – „Red”.

Źródła: telegraf.mk, xfactorsrbija.com

About Emilia Polak

Studiuję Etnologię i Antropologię Kulturową na UW, badania terenowe prowadziłam w Macedonii. Od 8 lat pracuję w amatorskim teatrze "Piąty Wymiar".
KOMENTARZE