Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Do Ochrydy przybyli turyści z Holandii

Macedonia: Do Ochrydy przybyli turyści z Holandii

Minister Gospodarki Valjon Saraczini wziął w dniu dzisiejszym udział w uroczystej ceremonii powitania pierwszych holenderskich turystów, którzy wylądowali na lotnisku „Św. Pawła Apostoła” w Ochrydzie.

W powitaniu wzięła także udział delegacja holenderska pod przewodnictwem Pani Ambasador, Marriët Schuurman oraz przedstawiciele Agencji ds. Promocji Turystyki.

W tym roku Macedonia spodziewa się 14000 gości z Holandii.

Przed kilku dniami Minister Saraczini poinformował, że poza holenderskimi biurami podróży, zostały także nawiązane kontakty z touroperatorami z Izraela, Finlandii i regionu skandynawskiego.

– Chcemy sprawić, aby Macedonia stała się atrakcyjnym turystycznie kierunkiem wakacyjnym i ciężko nad tym pracujemy. Miesiąc temu rozpoczęło się wdrażanie nowej narodowej strategii rozwoju turystyki oraz promocja agroturystyki – powiedział Saraczini po otwarciu Międzynarodowych Targów Turystycznych.

Oczekuje się, że rozwój turystyki, jako znaczącej gałęzi rozwoju gospodarczego, przyczyni się do powstania wielu nowych miejsc pracy i zapewni dopływ środków dewizowych do budżetu RM. Zmiany w dobrym kierunku widać już teraz. Skopje odnotowało większą liczbę zagranicznych turystów, a ruch na dwóch nowych lotniskach jest wyraźnie zwiększony.

Źródło: kurir.mk

About Beata Bednarczyk

KOMENTARZE