Home / Gospodarka / Infrastruktura / Macedonia: Duże zainteresowanie działkami budowlanymi w strefie przemysłowej Żabeni

Macedonia: Duże zainteresowanie działkami budowlanymi w strefie przemysłowej Żabeni

Podczas publicznej elektronicznej licytacji 31 działek budowlanych w strefie przemysłowej Żabeni, w pobliżu Bitoli zostało sprzedanych 16 działek. Nabywcami zostały trzy austriackie firmy, jedna niemiecko-grecka i 12 reprezentowanych przez macedońskich inwestorów. Ze sprzedanej ziemi, 15 lokalizacji jest przeznaczonych na budynki przemysłowe, a na jednej działce zostanie wybudowany obiekt komercyjny.
Prezydent Bitoli, Vladimir Taleski w swoim oświadczeniu podkreślił sens rozwoju strefy przemysłowej Żabeni.
– Na licytacji sprzedano 9,2 ha ziemi, co oznacza, ze łącznie do tej pory w strefie zbyto już 34 ha lub ponad 60% powierzchni przeznaczonej pod zabudowę fabryk oraz innych obiektów gospodarczych – zauważył Taleski.
Według danych opublikowanych na stronie internetowej gminy Bitola, na ostatniej aukcji sprzedano łącznie 45 działek budowlanych. W ciągu nadchodzących miesięcy w strefie przemysłowej prace budowlane rozpoczną 24 firmy, wśród których znajduje się niemiecki gigant Kromberg & Schubert, który zainwestuje w fabrykę wykonującą instalacje elektryczne w samochodach.

Tekst: build.mk, tłum. Joanna Durlak, red. Łukasz Fleischerowicz

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE