Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Film Teoni Mitevskiej będzie walczył o Europejską Nagrodę Filmową

Macedonia: Film Teoni Mitevskiej będzie walczył o Europejską Nagrodę Filmową

Najnowszy film Teoni Mitevskiej, „Żenata koja gi izbrisza svoite solzi”, zdobył nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej (ENF) i znalazł się wśród 40 najlepszych europejskich obrazów, które będą walczyć o zwycięstwo w tym renomowanym plebiscycie. Uroczystość rozdania nagród odbędzie się 4 grudnia na Malcie.

ENF to najbardziej prestiżowa nagroda przyznawana europejskim filmom przez członków Europejskiej Akademii Filmowej. Jest odpowiednikiem amerykańskiego Oscara. Przyznaje się ją w dziesięciu kategoriach, z których najważniejsza to Film Roku.

„Żenata koja gi izbrisza svoite solzi” w sierpniu weźmie udział w trzech festiwalach: Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Herceg Novi (Czarnogóra), Festiwalu Filmowym Espoo Cine w Finlandii oraz w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tuzli (Bośnia i Hercegowina).

Źródła: novamakedonija.com.mk, utrinski.com.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE