Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Gmina Plasnica bez budynku administracyjnego

Macedonia: Gmina Plasnica bez budynku administracyjnego

Milosz Miloszoski, ojciec byłego ministra i obecnego posła Antoniego Miloszoskiego został nowym właścicielem budynku, w którym od ponad 15 lat znajdował się samorząd gminy Plasnica, i który był własnością gminy Makedonski Brod.
W zakupie nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że budynek został sprzedany za 29 tys. EUR, a według niektórych wart jest ponad 100 tys. EUR
Burmistrz Plasnicy, Ismail Jaoski, twierdzi, że sprzedaż budynku jest nielegalna i ma pomóc burmistrzowi Makedonskiego Brodu, Milosimowi Vojneskiemu, w zdobyciu trzeciej kadencji.
Podczas gdy burmistrz i radni Plasnicy twierdzą, że sprzedaż została zrealizowana w tajemnicy, gmina Makedonski Brod podkreśla, że całą procedurę przeprowadzono zgodnie z prawem.
– Publikacja oferty w prasie codziennej oznacza, że ogłoszenie sprzedaży odbyło sie zgodnie z prawem. Mogła na nie opowiedzieć gmina Plasnica, ale tego nie zrobiła. Nabywcą został biznesmen z Kičeva, który zgłosił się jako jedyny. Kupił budynek po cenie wywoławczej. Mimo to jesteśmy zadowoleni, ponieważ obiekt był zrujnowany – twierdzi burmistrz gminy Makedoski Brod, Milosim Vojneski.
Władze Plasnicy będą teraz szukać sprawiedliwości w sądzie. W grudniu ub. r. złożono bowiem wniosek o przeniesienie własności z Makedonskiego Brodu na gminę Plasnica.

Tekst: telma.mk, tłum. Patrycja Chajęcka

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE