Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Ivanov przyjął listy uwierzytelniające nowego Ambasadora RP w Skopju

Macedonia: Ivanov przyjął listy uwierzytelniające nowego Ambasadora RP w Skopju

Prezydent Giorgi Ivanov przyjął wczoraj listy uwierzytelniające nowego Ambasadora Rzeczpospolitej Polskiej w Macedonii Przemysława Czyża. Wcześniej Prezydent RP Bronisław Komorowski akredytował go w charakterze Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego.
Na spotkaniu z nowym Ambasadorem, Ivanov wyraził zadowolenie z rozwoju przyjaznych stosunków między obu krajami i trwającego dialogu politycznego, podkreślając, że istnieje ogromny potencjał dla dalszego rozwoju współpracy, zwłaszcza w sferze gospodarki.
Ivanov podkreślił, że Polska jest jednym z najważniejszych partnerów Macedonii, z którą pielęgnowane są przyjacielskie stosunki. Poparcie dla członkostwa Macedonii w Unii Europejskiej i NATO oraz korzystanie z konstytucyjnej nazwy państwa, są wysoko cenione przez obywateli Macedonii.
– Oczekuję, że wsparcie Polski będzie kontynuowane zwłaszcza na grudniowym posiedzeniu Rady Europejskiej, co pomoże w określeniu daty rozpoczęcia negocjacji – podkreślił Iwanow.
Ambasador Czyż przedstawił Prezydentowi pozycję Polski jako kraju, na którego wsparcie Macedonia zawsze może liczyć. Podkreślił, że będzie w pełni wspierać macedońskie wysiłki wobec integracji euroatlantyckiej.
Ambasador RP i Prezydent Macedonii na spotkaniu wymienili też informacje o rozwoju i poprawie możliwości inwestycyjnych dla potencjalnych polskich inwestycji oraz ogólnego klimatu dla biznesu.

Tekst: kurir.mk, tłum i red. Łukasz Fleischerowicz

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE