Home / Kultura / Literatura / Macedonia: Już wkrótce 26. Międzynarodowe Targi Książki
85c3021fb9d754f5b82501902c970fab

Macedonia: Już wkrótce 26. Międzynarodowe Targi Książki

Od 8 do 14 kwietnia na terenie areny Metropolis w Skopje odbędą się 26. Międzynarodowe Targi Książki. Weźmie w nich udział ponad 70 wydawnictw z kraju i zagranicy.

Targi zostaną uroczyście otwarte w poniedziałek o godzinie 19. Podczas otwarcia przemówienie wygłosi minister kultury Elizabeta Kanczeska-Milevska. Organizatorzy wydarzenia oraz Stowarzyszenie Wydawców i Księgarzy w Macedonii zapowiedzieli udział wydawców z Bułgarii, Albanii, Serbii, Włoch, Szwecji i Węgier. 

Gościem specjalnym będzie serbska pisarka Isidora Bjelica, która przyjedzie promować swoją nową książkę pt. Spas (Ratunek). Książka sprzedała się w Serbii w ponad 200 tys. egzemplarzy. Spotkanie z autorką odbędzie się 8 kwietnia o godz. 18.

W ciągu siedmiu dni targów uczestnicy będą mogli skorzystać z promocji na wybrane tytuły oraz wziąć udział w licznych odczytach. Dwunastego kwietnia Stowarzyszenie Wydawców i Księgarzy przyzna także nagrody w trzech kategoriach: za najlepsze wydanie, za najlepiej sprzedającą się książkę na targach oraz nagrodę dla najlepszego księgarza roku w Macedonii. 

Organizatorzy spodziewają się dużej frekwencji, na co ma wpłynąć niska cena biletu: 30 MKD za osobę i 20 MKD dla grup zorganizowanych. Ze średnią liczbą 40 tys. gości targi książki w Skopje są drugim najatrakcyjniejszym wydarzeniem tego typu w Macedonii. Wyprzedzają je jedynie Targi Meblowe.

Targi będą otwarte od godziny 10 do 20.

Źródła: cooltura.mk, utrinski.mk 

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE