Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Katalog 100 najlepszych firm w Kumanovie

Macedonia: Katalog 100 najlepszych firm w Kumanovie

Gmina Kumanovo przygotowuje katalog 100 najlepszych firm, zarejestrowanych się na jej terenie. Aby trafić do katalogu, trzeba spełniać kilka podstawowych warunków. – Firmy, które chcą wejść do katalogu muszą zatrudniać co najmniej 10 pracowników, być rozpoznawalne na rynku i zorientowane na eksport – powiedziała Elena Cvetanovska z Departamentu Administracji Podatkowej i Planowania Strategicznego w gminie Kumanovo.
Praca nad katalogiem wkroczyła właśnie w ostatnią fazę i oczekuje się, że zostanie on wydany na początku lutego. Celem projektu jest promocja kumanovskich firm na krajowym i zagranicznym rynku.  Katalog będzie promowany zarówno podczas wizyt przedstawicieli miast partnerskich, jak również odwiedzin delegacji krajowych i zagranicznych.
Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa lokalnych władz. W zeszłym roku gmina Kumanovo wydała katalog, obejmujący obiekty gastronomiczno-turystyczne. Znalazł on wielkie uznanie wśród obywateli i służył jako doskonały materiał promocyjny dla gości. Projekty są finansowane ze środków przeznaczonych na lokalny rozwój gospodarczy.

Tekst: kumanovonews.com, kurir.mk, sky.mk, tłum. i red. Patrycja Chajęcka

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE