Home / Gospodarka / Handel / Macedonia: Kolejni najemcy Skopje City Mall. Otwarcie we wrześniu

Macedonia: Kolejni najemcy Skopje City Mall. Otwarcie we wrześniu

Międzynarodowe marki Carrefour, Inditex i Cineplexx to najwięksi najemcy w centrum handlowym Skopje City Mall, które zostanie oficjalnie otwarte we wrześniu br. Jego powierzchnia wynosi ponad 100 tys. m. kw. i już teraz uważane jest za największe na Bałkanach. Centrum handlowe znajduje się na skopijskie osiedlu „Karposz 4”, 3 km od centrum. Autorem projektu centrum handlowego jest amerykańska firma architektoniczna Laguadra. Wartość inwestycji wynosi 90 mln EUR.

Inwestor Balbin MK podpisał do tej pory umowę najmu m. in. z francuską siecią supermarketów Carrefour. Powierzchnia sklepu w macedońskim centrum handlowym będzie wynosiła 4 650 m. kw. Z kolei międzynarodowa firma z Hiszpanii Inditex, jeden z największych sprzedawców detalicznych mody na świecie zajmie powierzchnię 4 350 m. kw. W centrum znajdzie się jego 5 renomowanych marek: Zara, Bershka, Massimo Tutti, Pull & Bear i Stradivarius. Cineplexx to kompleks, który będzie mieć 9 sal kinowych wyposażonych w nowoczesną technologię cyfrową, dzięki której macedońska publiczność będzie mogła oglądać także filmy w 3D.

Oczekuję się, że Skopje City Mall przyciągnie także inne światowe marki, które nie są jeszcze w Macedonii znane.

Nadchodzącej jesieni centrum handlowe wpłynie pozytywnie na wielkość bezrobocia w stołecznym Skopju. Planowane jest bowiem stworzenie ok. 2200 nowych miejsc pracy.

Źródła: kajgana.mk, kapital.com.mk

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE