Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Manczevski będzie wykładał w Moskwie

Macedonia: Manczevski będzie wykładał w Moskwie

Macedoński reżyser Milczo Manczevski poprowadzi serię gościnnych wykładów w moskiewskiej WGIK (Wszechrosyjski Państwowy Instytut Kinematografii), najstarszej uczelni filmowej na świecie. Jego wizytę zorganizował amerykański Departament Stanu i ambasada amerykańska w Moskwie.

– Po trwających dwa tygodnie przygotowaniach, Manczevski zacznie pracę ze studentami aktorstwa, a niebawem rozpocznie też nagrania w stolicy Rosji. Na uniwersytecie i w Amerykańskim Centrum Kulturalnym w Moskwie zorganizowany zostanie pokaz jego filmów, spotkanie z publicznością akademicką oraz kilka warsztatów ze studentami operatorstwa, aktorstwa i reżyserii – informuje S-Press.

W WGIK uczy się 2 000 studentów. Uczelnia powstała w roku 1919 z inicjatywy radzieckiego aktora, scenarzysty i reżysera, Władimira Gardina. Wśród jej wychowanków są między innymi Andrzej Tarkowski, Siergiej Bondarczuk i Andriej Konczałowski.

Źródła: kurir.mk, plusinfo.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE