Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Marsz Tolerancji „Macedonia kocha wszystkich”
mkd.mk

Macedonia: Marsz Tolerancji „Macedonia kocha wszystkich”

Helsiński Komitet Praw Człowieka i Ruch LGBT zorganizował piątą edycję Marszu Tolerancji, który odbył się 16 listopada 2013 roku i rozpoczął się o godzinie 11.55 przed siedzibą rządu macedońskiego w Skopje. Tegoroczny Międzynarodowy Dzień  Tolerancji był zadedykowany życiu wolnemu od przemocy.

Według badań organizacji MOF, 52,3% ankietowanych odpowiedziało, że tylko czasami czuje się bezpiecznie w autobusach, a aż 19% nigdy oraz 49,9% uważa, że bardzo łatwo jest nabyć pistolet w Skopje.

Do wydarzenia dołączyły następujące organizacje: H.E.R.A. –Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Zdrowotnej i Rozwoju, Koalicja „Seksualne i Zdrowotne Prawa Społeczności Zmarginalizowanych”, Tiiiit ! Inc – Ruch kobiet, Front Wywrotowy – Towarzystwo krytycznego podejścia do płci i seksualności, STAR – STAR – obywatelska inicjatywa na rzecz promowania i zwiększenia praw prostytutek, Terra Floria – Towarzystwo Ochrony Środowiska, Parkobrani, AnimaMundi – Towarzystwo Ochrony Zwierząt, NCR – Narodowe Centrum Romskie, Civil – Centrum Wolności, MOF –Młodzieżowe Forum Edukacji, Krajowa Sieć Przeciw Przemocy Wobec Kobiet i Przemocy Domowej, HOPS – Opcje Zdrowego Życia i Plac Wolności.

Marsz był zabezpieczany przez policję i zakończył się bez incydentów.

Źrodła: radiomof.mk, novini.mk, novini.mk, daily.mk

KOMENTARZE