Home / Gospodarka / Handel / Macedonia: Mieszkańcy Nowego Jorku spróbowali macedońskiego wina

Macedonia: Mieszkańcy Nowego Jorku spróbowali macedońskiego wina

16 lutego 2012 roku w Nowym Jorku odbyła się impreza promująca macedońską żywność, zorganizowana przez Generalny Konsulat Republiki Macedonii w Nowym Jorku, Agencję ds. Inwestycji Zagranicznych i Promocji Eksportu, Galerię „MS” oraz Stowarzyszenie Macedońskich Profesjonalistów.

Wydarzenie odbyło się w pomieszczeniach Galerii „MS” i zostało uświetnione występami Ismaila Lumanovskiego i Vasko Dukovskiego oraz transmisją koncertu Duke Bojadżieva. Promocja macedońskich wyrobów spożywczych leży w interesie wielu importerów wina i żywności, zajmujących się ich przywozem do Stanów Zjednoczonych.

Według Zlatko Bogoevskiego z firmy Two Friends Imports z Atlanty, ambasadora win „Bovin” i „Popova Kula”, otrzymane niedawno wsparcie od instytucji państwowych jest kluczowe dla zwiększenia eksportu produktów z Macedonii.

Ivanczo Ivanovski, prezes Amerykańsko-Macedońskiej Rady Biznesu, właściciel firmy FastPakTradining oraz importer produktów spożywczych z Macedonii, uważa że promowanie eksportu jest  konieczne dla rozwoju rynku tych wyrobów w USA.

Agencja Inwestycji Zagranicznych i Promocji Eksportu poinformowała, że ministerstwo Spraw Zagranicznych ma już pozytywne wyniki w promowaniu eksportu, wspieraniu importerów wina z Macedonii, nawiązywaniu stosunków handlowych z jego dystrybutorami w wielu częściach USA, jak również propagowaniu macedońskich win oraz kreowaniu ich pozytywnego wizerunku wśród amerykańskich nabywców.

Tekst: kurir.mk, tłum. i red.  Beata Sodo-Bednarczyk

About Beata Bednarczyk