Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Miloszoski obserwatorem wyborów w Egipcie

Macedonia: Miloszoski obserwatorem wyborów w Egipcie

Poseł i były szef macedońskiej dyplomacji, Antonio Miloszoski, został członkiem misji obserwacyjnej Międzynarodowego Instytutu Republikańskiego (IRI), która będzie śledzić przebieg wyborów parlamentarnych w Egipcie, pierwszych po obaleniu reżimu Hosni Mubaraka.
Miloszoski został włączony do grupy Davida Dreera, amerykańskiego kongresmana z Kalifornii, stworzonej z politycznych wolontariuszy także z innych europejskich krajów, które są w bliskich relacjach z USA. Misja będzie przyglądać się wyborom w Kairze i Aleksandrii.
– Misja ma na celu ocenę demokratycznego charakteru wyborów, który został poddany w wątpliwość w związku z wielodniowym konfliktem między wojskiem i demonstrantami, okupionym tragicznymi konsekwencjami – powiedział Miloszoski.
– Zbadamy czy prawo głosu było udostępnione wszystkim mieszkańców i czy istnieje możliwość przezwyciężenia przemocy która miała niedawno miejsce, w sposób demokratyczny – dodał Miloszoski, pierwszy macedoński polityk, który weźmie udział w misji, w kraju z tzw. „drugiej arabskiej wiosny”.
Wybory w Egipcie rozpoczynają się 28 listopada i będą odbywać się w 3 turach, które powinny się zakończyć w styczniu przyszłego roku, zwołaniem pierwszego posiedzenia nowego parlamentu.

Tekst: novamakedonija.mk, tłum. i red. Joanna Durlak

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE