Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Mleczarnia „Zdravje Radovo” zacznie produkować soki

Macedonia: Mleczarnia „Zdravje Radovo” zacznie produkować soki

 

Jakość macedońskiego mleka jest coraz lepsza, poprawia się również ogólny stan przemysłu mleczarskiego, choć sektor ten wciąż boryka się ze sporą ilością problemów.

Dyrektor generalny „Zdravje Radovo”, Jovan Dabevski powiedział na konferencji prasowej z okazji dziesięciolecia istnienia firmy, że w najbliższym czasie nie spodziewa się dramatycznych zmian w cenie mleka i produktów mlecznych, a jeśli ceny wzrosną to w minimalnym stopniu.

– Mleko i produkty mleczne zdrożały nieznacznie ze względu na globalny wzrost cen pasz, który szczególnie nasilił się w zeszłym roku. Staraliśmy się ochronić klientów i złagodzić ten wzrost poprzez stosowanie nowych technologii, zmniejszenie opłacalności i wprowadzenie oszczędności. W nadchodzącym okresie możliwe są pewne korekty cen, ale w bardzo małym stopniu – powiedział Dabevski.

„Zdravje Radovo” rozpoczęło działalność 9 marca 2002 roku. Po dziesięciu latach urosło do rangi jednej z największych mleczarni w Macedonii. Dziś zatrudnia 250 osób a jego zdolność przetwarzania to 100 tys. litrów mleka dziennie, z których ponad jedna czwarta przeznaczana jest na eksport. Oprócz fabryki w Radovie istnieją jeszcze trzy: w Skopju, Kumanovie i Vasilevie. Produkują one łącznie około 50 różnych produktów. Dabevski ogłosił nową linię produktów – soki, które na półkach sklepowych pojawią się najpóźniej w ciągu miesiąca.

Fundusze przeznaczone na uczczenie dziesiątej rocznicy istnienia „Zdravje Radovo” przeznaczone zostaną na cele charytatywne.

 

Źródło: plusinfo.mk, daily.mk

About Zofia Dembowska

KOMENTARZE