Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia na targach turystycznych w Szwecji
tur_logo_bla

Macedonia na targach turystycznych w Szwecji

Macedonia po raz trzeci prezentuje swoją ofertę na prestiżowych targach turystycznych w Göteborgu (Szwecja) – TUR 2014, które rozpoczęły się 20 marca i potrwają do 23.

W tegorocznych targach uczestniczy około 500 wystawców, agencji, touroperatorów i przedstawicieli sektora turystycznego z ponad 90 krajów. Przewiduje się, że imprezę odwiedzi ponad 30 tys. gości.

Macedońskie stanowisko – przygotowane przez Agencję Promocji i Wspierania Turystyki w Republice Macedonii – odwiedziło już wielu dziennikarzy z najpoczytniejszych szwedzkich gazet (np. „Svenska Dagbladet” czy „Dagens Nyheter”).

Dziś (22 marca) odbył się na nim dzień macedoński, którego największą atrakcją – oprócz specjałów lokalnej kuchni i wina – był występ członków zespołu folklorystycznego i muzyków z Macedońskiego Stowarzyszenia im. Goce Delczeva.

Skopje w ubiegłym roku uplasowało się wysoko na liście najchętniej odwiedzanych miejsc przez Szwedów, wynika z podsumowania popularnej witryny turystycznej Skyscanners. Zainteresowanie miastem jest związane z niskimi cenami biletów lotniczych i bezpośrednimi połączeniami z trzema szwedzkimi miastami – Sztokholmem, Göteborgiem i Malmö.

Źródła: faktor.mk, novamakedonija.com.mk

 

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE