Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Nowe centrum handlowo-mieszkaniowe w Skopje
Capitol Mall

Macedonia: Nowe centrum handlowo-mieszkaniowe w Skopje

Kilka dni temu w Skopje otworzone zostało nowe centrum handlowo-mieszkaniowe Capitol Mall & Residence. W obiekcie znajdują się 62 lokale, w tym m.in  nowoczesne butiki, restauracje i część z fast foodami, ogromna sala zabaw dla dzieci, kręgielnie oraz miejsca rozrywki.

Centrum handlowo-mieszkaniowe zajmuje powierzchnię 33,5 tys. metrów kwadratowych. Inwestycje szacuje się na 30 milionów EUR. Pierwsze cztery poziomy o powierzchni 12,5 tys. metrów kwadratowych są przeznaczone na centrum handlowe, 6 tys. metrów kwadratowych oddano pod mieszkania i znajdują się one na czterech górnych piętrach. Parking o wielkości 15 tys. metrów kwadratowych usytuowano trzy poziomy pod ziemią.

Szacuje się, że wraz z otwarciem centrum, powstało 500 nowych miejsc pracy w różnych sektorach rynku.

Przy budowie obiektu było zatrudnionych ponad 250 osób z ponad 50 firm (wykonawców i podwykonawców). Większość stanowili pracownicy krajowi.

Źródła: alfa.mk, sitel.mk 1, 2

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE