Home / Gospodarka / Inwestycje / Macedonia: Nowe kierunki lotnicze

Macedonia: Nowe kierunki lotnicze

Nowe linie obsługujące macedońskie lotniska w tym roku obejmą kilka nowych, przede wszystkich niskobudżetowych połączeń.

„Fly Dubai” powinien zacząć latać dwa razy w tygodniu do Skopja. Obecnie trwa przeprowadzanie studium wykonalności lotu. Według Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego, loty rozpoczną się już we wrześniu bieżącego roku, po podpisaniu przez Macedonię i Zjednoczone Emiraty Arabskie umowy o otwartej przestrzeni powietrznej. Zarząd firmy „Fly Dubai” rozważał również loty z Zagrzebia, zrezygnował jednak ze względu na znaczną odległość stolicy Chorwacji. Firma wykonuje jedynie loty, które trwają do 5 godzin, a loty do Zagrzebia trwałyby dłużej niż godziny pracy załogi.

Tureckie linie lotnicze „Borajet” rozpoczęły już regularne loty raz w tygodniu ze stambulskiego lotniska „Sabiha Gökçen” do Skopja. Niemieckie „HL Airlines” rozpoczną 30 czerwca loty raz w tygodniu ze Stuttgartu do Skopja, a fińskie linie „Finnair” będą oferowały bezpośrednie sezonowe loty czarterowe z Helsinek do Ochrydu.

Linie lotnicze mogą ubiegać się o dotacje rządu, dzięki którym ilość tanich linii w Macedonii powinna wzrosnąć.

 

Źródło: plusinfo.mk

About Zofia Dembowska

KOMENTARZE