Home / Gospodarka / Infrastruktura / Macedonia: Nowe miejsca noclegowe przy Stadionie

Macedonia: Nowe miejsca noclegowe przy Stadionie

Ze względu na duże zainteresowanie powierzchnią do wynajęcia na terenie modernizowanego stadionu „Filip II”, przedłużono termin składania ofert w przetargu publicznym. Mowa tu o powierzchni 12 000 m² przeznaczonej na wynajem dla krajowych i zagranicznych firm. Jedna z nich jest zainteresowana wydzierżawieniem części trybun i przekształceniem ich w hostel z tanimi miejscami noclegowymi. Dyrektor Państwowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej i Komercyjnej, Cvetko Grozdanov, podkreślił, że będzie to miejsce ogólnodostępne, ale będą  tam również wydzielone pokoje dla członków klubów sportowych, korzystających ze stadionu w trakcie swoich treningów przygotowawczych i zawodów.

Grozdanov ogłosił, że prace budowlane zostaną wznowione za kilka dni. Ze względu na niskie temperatury, firma prowadząca prace ziemne wstrzymała je na 20 dni, co może spowodować pewne opóźnienie w oddaniu stadionu do użytku, ale prace wewnątrz obiektu trwają nieprzerwanie i będzie on gotowy na pierwszy mecz z udziałem reprezentacji Macedonii.

Obiekt będzie posiadał osiem torów bieżni o powierzchni tartanowej, a cały teren będzie ogrzewany, aby zawody i mecze mogły się odbywać bez przeszkód także zimą. Jednocześnie trwa budowa obwodnicy wokół stadionu. Okalające ulice wraz z chodnikami i oświetleniem będą gotowe za trzy miesiące.

Wartość całego projektu wyniesie ponad pół miliona euro.

Źródło: sky.mk, novamakedonija.mk

About Beata Bednarczyk

KOMENTARZE