Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Od 1 maja nowe połączenie Skopje-Rzym
alitalia

Macedonia: Od 1 maja nowe połączenie Skopje-Rzym

Linie lotnicze Alitalia ogłosiły otwarcie nowego połączenia na trasie Rzym-Skopje-Rzym. Zostanie ono uruchomione 1 maja 2014 roku, a loty będą odbywać się codziennie, siedem razy w tygodniu z Lotniska Leonarda da Vinci do Lotniska Aleksandra Macedońskiego.

Alitalia jest największą linią lotniczą we Włoszech. Obsługuje ponad 98 miejsc docelowych w 44 krajach. Połączenie na trasie Rzym-Skopje jest szczególnie ważne ze względu na współpracę Lotniska Leonarda da Vinci z Ameryką Północną (Nowym Jorkiem i Toronto).

Decyzję o wprowadzeniu nowego połączenia włoska firma podjęła po przeanalizowaniu nowych lotów w regionie. Pod uwagę brane były też między innymi lotniska w Prisztinie i Zagrzebiu. Wiadomo również, że na trasie Rzym-Skopje będą używane samoloty Airbus 320 i 175 Embraer.

Źródła: novamakedonija.mk, kurir.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE