Home / Gospodarka / Infrastruktura / Macedonia: Od października tanie loty w sześciu kierunkach

Macedonia: Od października tanie loty w sześciu kierunkach

Premier Nikola Gruevski ogłosił wczoraj, że postępowanie w sprawie rządowego dofinansowania połączeń lotniczych jest w końcowej fazie i od października zostanie uruchomionych sześć nowych kierunków lotów tanimi liniami.

- Wcześniej zapowiadaliśmy, że ogłosimy w tym celu międzynarodowy konkurs i w tej chwili trwa końcowy etap przygotowań. Wkrótce będziemy mogli powiadomić o szczegółach, wyjaśnił Gruevski, odpowiadając na pytania dziennikarzy.  

Wśród sześciu nowych destynacji, Premier wymienił: Dortmund, Bazyleę, Malmö, Eindhoven i Mediolan. A także z zadowoleniem pochwalił uruchomienie od października bezpośredniego połączenia Skopja z Dubajem, które będzie realizował dubajski przewoźnik.

- Wszystko to jest częścią rządowych starań, aby przyciągnąć organizatorów lotów i otworzyć więcej połączeń lotniczych do Macedonii, dodał Gruevski.  

Podjęte działania w pierwszej kolejności pomogą macedońskim obywatelom, którzy będą mieli większy wybór lotów bezpośrednich, przyczynią się do zwiększenia liczby turystów oraz inwestorów, którzy zwykle są zainteresowani jak najłatwiejszym i najszybszym sposobem podróżowania.  

Źródło: kurir.mk

About Beata Bednarczyk

KOMENTARZE