Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Otwarto 3. Międzynarodowe Targi Turystyczne „Skopje Travel Market”
Travel Skopje Market - bukvar.mk

Macedonia: Otwarto 3. Międzynarodowe Targi Turystyczne „Skopje Travel Market”

Agencje turystyczne i touroperatorzy z Turcji, Włoch, Cypru, Węgier i Macedonii zaprezentują swoją ofertę na 3. Międzynarodowych Targach Turystycznych „Skopje Travel Market”, które rozpoczęły się wczoraj i potrwają do 27 kwietnia br. Otworzył je minister gospodarki Valjon Saraczini.

„Skopje Travel Market” – jak zauważył Saraczini – to idealne miejsce do promowania atrakcyjnych kierunków podróży oraz przestrzeń spotkań touroperatorów, agencji czy właścicieli obiektów turystycznych. Minister zauważył także, że w zeszłym roku w porównaniu do roku 2011 liczba turystów zagranicznych w Macedonii znacznie wzrosła, co jest konsekwencją promocji i rozwoju turystyki poprzez dotacje z budżetu państwa. Zwiększyła się także liczba turystów z regionu – z Bułgarii o 27%, z Grecji o 63% a z Turcji o 150%.

W ramach targów mają się odbyć mistrzostwa barmanów a biuro turystyczne Savana będzie promować ośrodek szkoleniowy, którego celem jest szkolenie pracowników branży turystycznej.

„Skopje Travel Market” jest czynne codziennie od 11 do 19. Cena biletu wynosi 50 MKD a biletu grupowego dla osób uczących się i studentów 30 MKD.

Źródła: sitel.com.mk, utrinski.com.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE