Home / Gospodarka / Inwestycje / Macedonia: Otwarto fabrykę Kromberg & Schubert w Żabeni
кромберг

Macedonia: Otwarto fabrykę Kromberg & Schubert w Żabeni

W przemysłowej strefie Żabeni w okolicy Bitoli otworzona została fabryka Kromberg & Schubert. Fabryka składa się z czterech działów: kable, sieci, technologia tworzyw sztucznych oraz mechatronika. Swoje produkty sprzedaje największym europejskim producentom samochodów BMW, Mercedes oraz Audi. Niemiecka inwestycja została zapowiedziana w maju 2012 roku.

Kromberg & Schubert zatrudnia ponad 23 tys. ludzi na całym świecie. W Macedonii ma zatrudnić 2,5 tys. osób. Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 20 mln EUR.

Kromberg & Schubert jest firmą rodzinną z ponad stuletnią tradycją. Działa w przemyśle dostawców motoryzacyjnych i produkuje zaawansowane technologicznie produkty, takie jak kable, instalacje kablowe, a także produkty technologii tworzyw sztucznych i mechatroniki.

We wrześniu br. w fabryce zatrudniono 836 osób. Oczekuje się, że w grudniu br. zatrudnionych zostanie jeszcze 200 ludzi.

Źródła: sitel.com.mk, utrinski.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE