Home / Gospodarka / Handel / Macedonia: Otwarto Międzynarodowe Targi Konsumpcyjne Agro Food 2012

Macedonia: Otwarto Międzynarodowe Targi Konsumpcyjne Agro Food 2012

W środę, 7 listopada rozpoczęły się 62 Międzynarodowe Targi Konsumpcyjne Agro Food 2012 w Skopju. Oficjalnego otwarcie dokonał minister rolnictwa Ljupczo Dimovski.

Podczas targów swoje produkty zaprezentują przedstawiciele firm z Macedonii, Bułgarii, Włoch, Serbii, Grecji, Słowenii. Będą to prezentacje: najnowszych maszyn wykorzystywanych w agroturystyce, sadzonek i nawozów sztucznych, maszyn do pakowania przemysłowego, żywności oraz napojów, przemysłu konserwowego oraz żywności i nawozów ekologicznych. Wymienione pokazy odbędą się w dwóch halach na powierzchni 5 tys. metrów kwadratowych.

Targom Agro Ford 2012, towarzyszyć będzie już po raz trzeci wystawa „Eko Etno Macedonia” poświęcona kulturze, żywności oraz folklorowi macedońskich gmin wiejskich. Innowacją tegorocznych targów będzie natomiast realizacja projektu „Slow Food Macedonia”, w którym weźmie udział 12 macedońskich conviviów (organizacje propagujące ruch „Slow Food”) we współpracy z włoskimi conviviami, gdzie przygotowuję się tradycyjną zdrową żywność. Ponadto w targach Agro Food wezmą udział: Federacja Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi wraz ze Stowarzyszeniem Rolników z Kumanova, Federacją Farmerów oraz Szkołami  Rolniczymi i Weterynaryjnymi z Macedonii

Po raz pierwszy w historii targów wręczono nagrodę dla najbardziej aktywnego rolnika z Macedonii. Akcję zorganizowała ProCredit Bank. Działalność rolników analizowana była w sześciu kategoriach: zboża, wczesne sadzenie na gruncie, pod folią lub w szklarni, uprawa winogron i owoców, żywy inwentarz i produkcja organiczna.

W programie tegorocznych targów, które potrwają do 10 listopada, przewiduje się również dyskusje, warsztaty, spotkania dwustronne oraz prezentacja na temat zmian prawnych dotyczących legalizacji i rejestracji traktorów, a także na temat adaptacji rolnictwa w momencie postępujących zmian klimatycznych.

Źródło: kurir.mk, dnevnik.com.mk

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE