Home / Gospodarka / Infrastruktura / Macedonia: Piętrowy autobus ulicami Skopja mknie

Macedonia: Piętrowy autobus ulicami Skopja mknie

Prezydent miasta Skopje, Koce Trajanovski oraz Dyrektor Przedsiębiorstwa Transportu Publicznego, Miszo Nikolov, w czwartek otworzyli oficjalnie nową turystyczną linię autobusową, umożliwiającą mobilne zwiedzanie miasta na pokładzie dwupiętrowego autokaru. Trasa wycieczkowa rozpoczyna się pod Łukiem Triumfalnym „Macedonia”, wiedzie ulicą Dimitrija Czupovskiego i bulwarem św. Klimenta Ochrydzkiego, mija budynek Rządu Republiki Macedonii, prowadzi dalej przez most „Goce Delczev”, obok Teatru Starego, Muzeum Macedońskiej Walki o Niepodległość, Muzeum Holokaustu i kieruje się do Cerkwi św. Spasa, meczetu Mustafy Paszy, wreszcie do twierdzy miejskiej oraz budynku starego dworca kolejowego i wraca do punktu wyjścia.  

- Mam nadzieję, że będzie to wspaniała okazja dla turystów odwiedzających nasze miasto, jego mieszkańców i obywateli Macedonii, aby zobaczyć zabytki usytuowane wzdłuż trasy przejazdu autokaru i dzięki takiej przejażdżce zapoznać się z ich historią, powiedział prezydent Trajanovski w trakcie otwarcia.

Autokar kursuje codziennie. Jeden kurs, przedpołudniowy, rozpoczyna się o godzinie 11.00, a kolejny, popołudniowy, o 17.00. Na potrzeby nowej linii zatrudniony został przewodnik turystyczny, który przekazuje podróżnym najważniejsze informacje o mijanych atrakcjach turystycznych w co najmniej dwóch językach. Bilet na przejazd kosztuje 35 denarów. Autokar jest wyposażony w bezprzewodowy dostęp do internetu oraz turystyczne mapy Skopja z wyraźnie zaznaczoną trasą podróży. W zależności od zainteresowania, szlak krajoznawczy, po którym porusza się widokowy autokar, będzie wzbogacany o dodatkowe interesujące kulturalno-historyczne miejsca.

Źródło: mkd.mk, makfax.com.mk

About Beata Bednarczyk

KOMENTARZE