Home / Gospodarka / Infrastruktura / Macedonia po raz pierwszy na Targach Turystycznych w Warszawie

Macedonia po raz pierwszy na Targach Turystycznych w Warszawie

ITM Warsaw

Dziś, 26 stycznia kończą się 3-dniowe Międzynarodowe Targi Turystyczne ITM Warsaw. Po raz pierwszy na imprezie, która odbyła się trzeci rok z rzędu, pojawiło się stoisko macedońskiej Agencji Wsparcia i Promocji Turystyki (APPT), na którym zaprezentowano potencjał turystyczny kraju nad Vardarem.

Według słów dyrektora APPT Jordana Trajkova, prezentacja na targach jest drugim krokiem w długoterminowym planie promocji Macedonii w Polsce. W ubiegłym roku w Poznaniu, Warszawie i Krakowie odbyły się spotkania macedońskich agencji turystycznych z polskimi touroperatorami.

Na targach Macedonia przedstawiona została poprzez nowe materiały w języku polskim. Drugiego dnia Trajkov wraz z Ljupczo Mihailovskim, promotorem gospodarczym w Polsce przygotowali prezentację przed polskimi touroperatorami i dziennikarzami.

Jak zgodnie twierdzą przedstawiciele 2-milionowego kraju w sercu Bałkanów, dzięki prezentacji na ITM Warsaw należy się spodziewać wzrostu liczby polskich turystów w Macedonii.

Mihailovski, który jest promotorem Macedonii w Polsce i na Węgrzech podkreśla, że Polska to duży kraj i jeden z niewielu w Unii Europejskiej, która w czasie kryzysu gospodarczego odnotował wzrost gospodarczy.

– Polska gospodarka jest kompatybilna z macedońską. To wystarczający wskaźnik dla możliwych, pozytywnych stosunków gospodarczych na wielu płaszczyznach, włączając w to i turystykę. Cieszę się, że się tu zaprezentowaliśmy i liczę, że przyniesie to znaczący wzrost liczby turystów z Polski – powiedział Mihailovski.

Agencja Wsparcia i Promocji Turystyki z sukcesem zaprezentowała Republikę Macedonii na międzynarodowych targach turystycznych w Holandii, Austrii i Finlandii. Według planów APPT w 2013 r. Macedonia zaprezentuje się na 17 imprezach targowych na całym świecie.

Źródło: utrinski.com.mk, faktor.mk

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE