Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Poposki na spotkaniu ministrów OBWE

Macedonia: Poposki na spotkaniu ministrów OBWE

Wilno| 6 grudnia 2011 r.

 

Minister spraw zagranicznych Macedonii, Nikola Poposki, uczestniczy w 18 spotkaniu ministerialnym Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w Wilnie. Głównym tematem rozmów będzie bezpieczeństwo euroatlantyckie i euroazjatyckie oraz wolność mediów.

– Świat stoi przed poważnymi wyzwaniami: od kryzysu finansowego po wydarzenia w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, dlatego w czasach kryzysu warto skupić się na zapewnieniu światowego bezpieczeństwa – powiedział przewodniczący spotkania, litewski szef dyplomacji Audronius Azhubalis dodając, że to spotkanie to szansa na podjęcie zarówno istniejących jak i nowych wyzwań.

Dzień po ogłoszeniu wyroku w Hadze o naruszeniu umowy przejściowej przez Grecję, szef macedońskiej dyplomacji spotka się ze swoim greckim odpowiednikiem, Stawrosem Dimasem. Przewidziane są również spotkania z ministrem spraw zagranicznych Litwy, Azhubalisem, jak również z ministrami spraw zagranicznych Estonii, Bułgarii i Francji.

W spotkaniu bierze udział ponad 40 dyplomatów i urzędników wyższego szczebla z 56 państw członkowskich OBWE, wśród których znaleźli się m.in. Hilary Clinton i Siergiej Ławrow.

 

Tekst: time.mk, tłum. i red. Zofia Dembowska

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE