Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Poposki z wizytą w Brukseli

Macedonia: Poposki z wizytą w Brukseli

Minister spraw zagranicznych Macedonii, Nikola Poposki, w czwartek wziął udział w spotkaniu zatytułowanym „Rozszerzenie UE z punktu widzenia Macedonii”. Wydarzenie miało miejsce w Brukseli, obecni byli m.in. członkowie Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, a także przedstawiciele NATO.

Poposki przedstawił wejście Macedonii do UE jako katalizator przyszłych reform, usprawnienie socjalno-ekonomicznego rozwoju, czy też poprawę spójności etnicznej państwa. Ma to także przyczynić się do rozwoju całego regionu i zapewnić korzyści sąsiadującym krajom. Wg ministra, takie podejście przyczyniło się do obecnej sytuacji Chorwacji, która jest o krok od przystąpienia do Unii. O przyszłości regionu świadczą także postępy Serbii i Czarnogóry na drodze do integracji.

W Brukseli Poposki spotkał się także z ministrem spraw zagranicznych  Belgii, Didierem Reyndersem, oraz przewodniczącymi komisji spraw międzynarodowych w Izbie Niższej i Wyższej  belgijskiego parlamentu oraz z miejscową macedońską diasporą.

Źródło: utrinski.com.mk

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE