Home / Gospodarka / Infrastruktura / Macedonia: Powstanie nowa atrakcja turystyczna w Skopju

Macedonia: Powstanie nowa atrakcja turystyczna w Skopju

Unikalny park, którego pozazdroszczą Skopju największe światowe metropolie, zostanie wybudowany na terenie gminy Aerodrom. Ta nowa turystyczna atrakcja stolicy Macedonii będzie się znajdowała na obszarze 15 hektarów. Planuje się, że ten rajski ogród będzie jednym z pięciu najpiękniejszych na świecie, a jego oferta spodoba się przedstawicielom każdego pokolenia.

Park będzie zakładany w kilku etapach. Zostaną w nim umieszczone łagodne gatunki zwierząt. Wiewiórki, kucyki i żółwie to tylko kilka przykładów przyszłych mieszkańców tego parku. Będą tam również małpy, które zostaną umieszczone w ogromnej klatce, gdzie odwiedzający będą mieli możliwość pobawić się z nimi. W pobliżu małp w wysokiej klatce będzie mieszkało wiele gatunków ptaków. Na terenie ogrodu będzie się pasło około 1 500 saren i jeleni. Swobodnie będą spacerowały również bażanty i pawie.

W parku zaplanowano utworzenie specjalnych ścieżek dla biegaczy, spacerowiczów, rolkarzy, wózków elektrycznych, itp. Będzie można udać się na przejażdżkę bryczką zaprzęgniętą w konie lub kolejką z wagonikami. Na terenie parku znajdą się restauracje, kawiarnie oraz place zabaw dla dzieci. Sztuczne jeziora, kanały z przepływową wodą, fontanny oraz korty tenisowe dodatkowo uatrakcyjnią park.

Poprzez realizację tej zapowiedzi inwestycyjnej, Skopje jeszcze bardziej wzbogaci ofertę turystyczną, nad która nieustannie pracuje, modernizując miasto na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Źródło: kurir.mk, plusinfo.mk

About Beata Bednarczyk

KOMENTARZE