Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Rosną dochody z turystyki
valjon saraczini

Macedonia: Rosną dochody z turystyki

Rośnie liczba turystów odwiedzających Macedonię, a co za tym idzie rosną także dochody z turystyki. Według najnowszych statystyk wynoszą one 140 mln USD, poinformował minister gospodarki Valjon Saraczini.

Według danych Państwowego Urzędu Statystycznego, każdego roku liczba turystów w Macedonii wzrasta o ok. 12%. Równocześnie rząd podjął szereg działań zmierzających do utrzymania tych tendencji i dalszej poprawy sytuacji w turystyce. Na kwiecień przyszłego roku planowane jest otwarcie trzech nowych tras samolotowych. Saraczini zapowiedział także tanie kredyty na rozwój turystyki na obszarach wiejskich oraz otwarcie sześciu stref rozwoju turystyki, które będą oferowały fundusze na budowę hoteli w kraju.

W 2012 roku dochody z turystyki wyniosły prawie 180-200 mln USD. Oczekuje się, że do 2020 roku będą one stanowić 5% PKB.

Źródła: kurir.mk, sitel.com.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE