Home / Gospodarka / Handel / Macedonia: Rośnie zainteresowanie e-zakupami

Macedonia: Rośnie zainteresowanie e-zakupami

Jak informuje kurir.mk portal www.ex.mk będący pierwszym elektronicznym sklepem w Macedonii odwiedza dziennie ponad 500 osób. Jego założycielem jest firma Eksvizit, która od trzech lat działa w branży handlu elektronicznego na terenie całego kraju.

Firma oferuje około 3,5 tys. różnych produktów z możliwością kupowania w domu, płacenia kartą kredytową przez Internet oraz dostawą do klienta, za którą na terytorium Skopje trzeba zapłacić 100 MKD (ok. 6,7 zł).

– Śledzimy światowe trendy i osobom, które korzystają z naszych usług oferujemy szybkie i bezpieczne formy płatności. Pełna usługa obejmuje dostawę zamówionego produktu pod drzwi klienta – powiedziała Biljana Radonjanin, menadżer firmy. Dodała także, że na początku działalności e-sklepu można było wyczuć nieufność klientów, ale z czasem przyzwyczaili się oni do zakupów online i nabrali do nich większego zaufania.

– Zainteresowanie konsumentów e-zakupami jest coraz bardziej widoczne. Sprzedaż w 2011 roku wzrosła o 30% w porównaniu do 2010 r., podczas gdy w styczniu tego roku osiągnęła wynik podobny do tego z pierwszego kwartału 2011 roku – stwierdziła Radonjanin.

Eksvizit to firma, która działa na macedońskim rynku od trzech lat. Jej zamiarem jest osiągnięcie pozycji najbezpieczniejszego i najbardziej przydatnego portalu internetowego służącego do robienia zakupów i posiadającego największą gamę produktów spełniających wymagania macedońskich e-konsumentów. Z okazji trzeciej rocznicy działalności, Eksvizit promuje e-akademię, której celem jest zachęcenie firm do rozpoczęcia internetowej sprzedaży. Mają w tym pomóc specjalnie organizowane szkolenia umożliwiające zdobycie podstawowych umiejętności potrzebnych do zarządzania e-sklepem.

Źródło: kurir.mk, 24press.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE