Home / Gospodarka / Infrastruktura / Macedonia: Rozkład jazdy na telefon komórkowy

Macedonia: Rozkład jazdy na telefon komórkowy

Przedsiębiorstwo transportu publicznego ogłosiło nowy projekt dla wszystkich podróżujących komunikacją miejską w Skopje. Dzięki niemu mieszkańcy stolicy Macedonii będą mogli dostawać przez telefon komórkowy informacje na temat dokładnej godziny przyjazdu trzech najbliższych autobusów na dany przystanek. Aby było to możliwe, należy jednak najpierw zainstalować w autobusach urządzenia GPS, które podałyby sprecyzowaną lokalizację pojazdów.

Projekt znajduje się jeszcze w fazie przygotowawczej. Nowa usługa będzie się nazywała „Planer podróży” a jej celem jest zmniejszenie czasu oczekiwania na autobusy zwłaszcza w niektórych miejskich i podmiejskich dzielnicach, gdzie komunikacja kursuje rzadziej.

Usługa będzie dostępna we wszystkich sieciach komórkowych, a koszt wysłania wiadomości SMS będzie wynosił tyle samo, co zwykłej wiadomości. 

Źródła: plusinfo.mk, skopjeinfo.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE