Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Rozpoczyna się Dojrańskie Lato 2013
dojransko

Macedonia: Rozpoczyna się Dojrańskie Lato 2013

W dniu dzisiejszym oficjalnie rozpoczyna się impreza Dojrańskie Lato 2013, zorganizowana przez lokalne biuro turystyczne przy wsparciu gminy. Pierwszym wydarzeniem z całej serii planowanych aktywności w tej edycji będzie „Festiwal Smakosza”.

- Odbędzie się on w parku w miejscowości Nowy Dorjan. Będzie to przegląd tradycyjnych potraw regionu dojrańskiego, poinformował dyrektor biura podróży, Pero Mitanoski.

Dodał, że w tym celu zostały zaktywizowane wszystkie kobiece stowarzyszenia, których członkinie przygotują lokalne specjały, między innymi potrawy z karpia, suma, pstrąga, których młodsi mieszkańcy nigdy nie próbowali lub zapomnieli, jak smakują. Nie zabraknie również wyrobów cukierniczych, a całe wydarzenie będzie miało również swoją część artystyczno-kulturalną. Odbędzie się humorystyczne mini przedstawienie teatralne w wykonaniu grupy teatralnej „Giorgi Abadżijev” oraz wystąpi gwiazda macedońskiej muzyki pop, Aleksandar Tarabunov.

- Mam nadzieję, że dojrańskie wydarzenia kulturalne wywrą na nas duże wrażenie. Gmina Dojran, jak zwykle, z ogromna dumą uczestniczy w organizacji tego typu imprez, ponieważ dzięki nim już od lat buduje mosty porozumienia z sąsiadami, stale potwierdzając, że troska o wartości artystyczne oraz tradycję, ma ogromne znaczenie dla gminy, wyjaśnił burmistrz Dojran, Borcze Stamov.

Źródło: kurir.mk, maxim.mk

About Beata Bednarczyk

KOMENTARZE