Home / Bałkany / Macedonia: Rozwój infrastruktury turystycznej w Vevczani
izvori vevcani

Macedonia: Rozwój infrastruktury turystycznej w Vevczani

„Przyjedź do Vevczani, żeby zobaczyć Ochryd” – w ten sposób burmistrz Vevczani opisuje projekty, które będą realizowane w gminie w tym roku, w celu poprawy atrakcyjności turystycznej gminy. To kilkanaście odrębnych projektów, dotyczących  m.in. rozbudowy infrastruktury, sektora biznesowego, inwestycji zagranicznych i tworzenia nowych miejsc pracy.

W Vevczani trwa budowa nowej hali sportowej, mająca zakończyć się w lipcu lub sierpniu bieżącego roku, w przygotowaniu jest również studium wykonalności dotyczące budowy ośrodka narciarskiego na górze Jablanica. Pomimo stosunkowo niewielkiego bezrobocia (10-15%), otwartych zostanie wiele nowych miejsc pracy.

- Od 1 kwietnia rozpocznie się współpraca z niemiecką firmą włókienniczą Motex, co stworzy 40 nowych miejsc pracy. W drugiej połowie kwietnia rozpoczniemy budowę stacji benzynowej „Makpetrol” koło miejscowości Koreja oraz stacji kontroli pojazdów, całodobowego sklepu, restauracji i pralni automatycznej. Powstanie 30 miejsc pracy, a otwarcie wszystkich wspomnianych obiektów planuje się na październik – wyjaśnia burmistrz gminy Vevczani, Cvetomir Ugrinoski, dodając, że większość działań będzie miała pozytywny wpływ na rozwój turystyki w gminie – Planujemy otwarcie stadniny koni i kortu tenisowego, aby przyciągnąć również zamożnych turystów, co pomoże w rozwoju gminy – podkreśla Ugrinoski.

Projekty obejmują również  modernizację i wymianę asfaltu na drodze lokalnej i powierzchniach publicznych, co sfinansowane zostanie zarówno przez Agencję Wsparcia Finansowego Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jak i ze środków gminy Vevczani na 2014 rok.

Źródła: mrt.com.mk, redup.mk

About Zofia Dembowska

KOMENTARZE