Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Rusza letni obóz dla dzieci macedońskich mniejszości za granicą

Macedonia: Rusza letni obóz dla dzieci macedońskich mniejszości za granicą

Wczoraj w Ochrydzie w „Centrum Kongresowym” zainaugurowano pierwszy letni obóz dla dzieci z macedońskich rodzin zamieszkujących państwa ościenne. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest  Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Obóz jest częścią programu „Daleko, ale blisko”, który ma na celu poprawę znajomości języka macedońskiego wśród członków macedońskich mniejszości narodowych za granicą oraz wzmocnienie jedności społeczności w diasporze. Obóz został oficjalnie otwarty przez Ministra Spraw Zagranicznych, Nikole, Poposkiego, a potrwa do 19 sierpnia br.

Oprócz konwencjonalnych lekcji języka macedońskiego, będzie organizowana nauka poprzez gry i zabawy. Młodzi ludzie będą mieli też okazję odwiedzić większość znaczących miejsc historyczno-kulturowych w Ochrydzie i jej okolicach.  Zajęcia z języka macedońskiego poprowadzi profesor Uniwersytetu „Goce Delczev” z miejscowości Sztip.

Planuje się, aby letni obóz stał się imprezą organizowaną corocznie i każdego roku gromadził najlepszych uczniów, którzy będą uczestniczyli w różnych formach i poziomach nauki języka macedońskiego.

Źródło: plusinfo.mk, kurir.mk

About Beata Bednarczyk

KOMENTARZE