Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Sezon turystyczny uważa się za otwarty

Macedonia: Sezon turystyczny uważa się za otwarty

Izraelczycy, Turcy i Grecy zainaugurowali sezon turystyczny w Strudze i Ochrydzie. W miniony wielkanocny weekend wypełniły się hotele i apartamenty położone nad Jeziorem Ochrydzkim.
W hotelu „Drim” w Strudze przebywało około 300 gości. Przed dwoma dniami przyjechali turyści z Izralela, a wczoraj stali bywalcy z Grecji. Dzisiaj oczekiwani są Turcy oraz grupa z Europy Zachodniej. W hotelu „Biser” tegoroczne Święta Wielkanocne spędzili przyjezdni z Grecji i Bułgarii. Poza tym, w miejscowych hotelach odpoczywają także liczni turyści krajowi.
Struga i Ochryda spodziewają się w bieżącym roku odwiedzin 13 000 gości z samej tylko Holandii. To jest o około 3 000 więcej niż w ubiegłym roku. Przyjazd pierwszej grupy, 130 turystów, jest oczekiwany już 27 kwietnia. Holendrzy wylądują na lotnisku „Św. Apostoła Pawła” w Ochrydzie. Planuje się, że w bieżącym sezonie zostanie zrealizowanych około 50 lotów czarterowych z Holandii do Ochrydy. Oprócz nich, będą również uruchomione połączenia z/do Finlandii, Austrii, Niemiec i Włoch.

Źródło: utrinski.com.mk

About Beata Bednarczyk

KOMENTARZE