Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Światowe nagrody dla win z winnicy Tikvesz
Tikvesz

Macedonia: Światowe nagrody dla win z winnicy Tikvesz

Najlepsze macedońskie wina z winnicy Tikvesz zdobyły 22 nagrody i wysokie wyróżnienia w dwóch najbardziej prestiżowych konkursach win, które odbyły się niedawno w Londynie.

Na jubileuszowym 30. międzynarodowym konkursie win IWC – International Wine Challenge 2013, wina z winnicy Tikvesz zdobyły cztery srebrne i trzy brązowe medale, a trzy z nich zostały wyróżnione jako wina szczególnej jakości. W konkursie wzięło udział ponad 10 tys. odmian wysokiej jakości win. W drugim konkursie – Decanter World Wine Awards 2013, w którym w tym roku wystartowało ponad 14 tys. win z 57 krajów, wina z winnicy Tikvesz zdobyły jeden srebrny medal i trzy brązowe, a siedem win zostało przez jury wyróżnione jako wina o szczególnej jakości.

- Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się nie tylko powtórzyć, lecz także poprawić wynik z ostatniego roku, kiedy dotarliśmy z naszymi winami do dwóch największych i najbardziej znanych na świecie konkursów win. Nagrody zdobyte w Londynie po praz kolejny uzasadniają strategię winnicy i pracę nad tworzeniem oryginalnych, wysokiej jakości win z Macedonii – powiedział Igor Ilievski, generalny dyrektor winnicy Tikvesz.

Źródła: plusinfo.mk, sitel.com.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE