Home / Bałkany / Macedonia / Macedonia: Sylwester w Ochrydzie
ohrid

Macedonia: Sylwester w Ochrydzie

Władze Ochrydu i Strugi spodziewają się około 5 – 6 tys. gości, chcących powitać u nich nowy rok. Najwięcej będzie Bułgarów, choć zjeżdżają się już także goście z Czarnogóry i Serbii.

W większości hoteli nie ma już wolnych miejsc. W hotelu Granit, jednym z największych Ochrydzkich hoteli, obłożenie na chwilę obecną wynosi 100%, a 80% gości to Bułgarzy. Podobnie ma się sytuacja w pobliskiej Strudze.

Ana Janczeva z hotelu Drim mówi, że w ich hotelu organizowana jest międzynarodowa zabawa sylwestrowa, a rankiem 1 stycznia noworoczny obiad na plaży hotelowej. Również na rynku odbędzie się zabawa z muzyką na żywo z różnych krajów świata, a miasto jest pięknie przystrojone na to wydarzenie.

- Gościom zapewnimy macedońską muzykę, tradycyjne potrawy z grilla, grzane wino i rakiję. Szczególnie cieszy nas duże zainteresowanie ze strony bułgarskich i albańskich turystów. O 23:00 powitamy nowy rok z Bułgarami, a z pozostałymi turystami o 24:00 – mówi Janczeva.

Przewoźnik autobusowy Nisz Ekspres wprowadził 4 dodatkowe kursy z Nisza do Ochrydu, podobne połączenia zostaną uruchomione również do Podgoricy i innych bałkańskich miast.

Ljupczo Juzmeski, przewodnik turystyczny po Ochrydzie mówi, że do miasta przybędą również Bułgarzy żydowskiego pochodzenia z Izraela, deportowani w 1948 roku.

Źródło: makdenes.org, falanga.com.au

About Zofia Dembowska

KOMENTARZE