Home / Gospodarka / Energetyka / Macedonia szuka konsultanta do gazyfikacji

Macedonia szuka konsultanta do gazyfikacji

Ministerstwo Transportu i Komunikacji ogłosiło konkurs na przeprowadzenie analizy dotyczącej przebiegu gazociągu i jego wpływu na środowisko społeczne oraz na przyrodę.

W ramach projektu gazyfikacji kraju do roku 2017, przewiduje się budowę 5 odcinków do przesyłu gazu o łącznej długości 233 km.

Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi ochrony środowiska i polityki społecznej EBOiR, projekt gazyfikacji Macedonii został zakwalifikowany do kategorii A, co oznacza, że wymaga on przygotowania raportu oceniającego wpływ na środowiskowego społeczne i przyrodę, plan włączenia zainteresowanych podmiotów oraz ramy rewitalizacji w sytuacji migracji.

Pożądany konsultant, który przeprowadzi analizę to międzynarodowa firma konsultingowa, która dysponuje interdyscyplinarnym zespołem doradców i ekspertów. Ponadto, firma powinna wykazać się szczegółową wiedzą na temat polityki międzynarodowych organizacji finansowych oraz wiedzą niezbędną dla ekspertyzy w sektorze infrastruktury związanej z eksploatacją ropy naftowej i gazu. Prace konsultingowe powinny rozpocząć się w możliwie najkrótszym terminie, a ich ukończenie nie powinno przekroczyć 5 miesięcy.

Ostatni dzień składania wniosków upływa 6 lipca br.

Źródło: utrinski.com.mk, vecer.com.mk

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE